HTC Desire HD - vybavení a funkce telefonu

Pojď se spolu se mnou podívat na vybavení a funkce, které Ti jako HTC Desire HD nabízím. Je jich spousta a další spousta ani nebude vyřčena, na což slouží diskusní fórum, ve kterém se můžeš dozvědět ještě více (odkaz v menu vpravo).

Něco o mně

htc Ač nejsem narcista, rád se ukazuji a upozorňuji na sebe. A není to jen rozměry a hmotností, mám totiž řadu jiných věcí, které ze mě dělají jedinečný komunikátor se jménem (označením) HTC Desire HD. Nepotřebuji si před zapnutím (ani jinou činností) dávat energetický nápoj či kafe, srdce stále pumpuje výkon o taktu 1 GHz a paměť RAM o velikosti 768 MB se stará o to, abych nikdy na nic nezapomněl. Pojďme dál, koukneme se na můj displej. Ten mám opravdu velký - 4,3‘‘ WVGA s rozlišením 480x800. Typ je Super-LCD (S-LCD), což není nejhorší volba, ale ani ne ta nejlepší. Znám jiné displeje, které dokážou barvy zobrazit věrněji, ale určitě se mnou budeš spokojený/á. Nabízím jasnější barvy a výraznější kontrast a třeba čitelnost na sluníčku Ti nebude dělat víceméně žádný problém.

Jak mě konstruktéři zkonstruovali?

htc Pánové v HTC si na mě dali záležet, tak se pojď mrknout, čím vším Tě potěším, až mě vezmeš do ruky. Zezadu na Tebe zamrkám dvěma přisvětlovacími diodami, které můžeš využít jako lampičku při čtení knih nebo při focení ve tmě. Dále potom nabídnu vypouklou čočku fotoaparátu a logo HTC. Na přední straně Tě dostanu do kolen obřím displejem, na levém boku nalezneš tlačítko pro regulaci hlasitosti, na pravém boku budeš cokoli hledat marně. Celé tělo mám z velké části ochráněno hliníkovým pevným krytem, zbytkově jsem pak pokryt měkkým plastem se speciální povrchovou úpravou, díky které se držím v ruce báječně. Schválně, vyzkoušej to a napiš do diskusního fóra, jestli mi dáváš za pravdu.

Wi-Fi, Youtube, Facebook, Twitter, Internet, GPS buď prostě online.

facebook Pokud si mě chceš pořídit bez internetu v mobilu, nejspíš zapláčeš (pokud nemáš možnost být pořád připojený k Wi-Fi síti). Dá se říct, že takřka jakýkoli proces, který provádím, souvisí s nutností připojení na internet. V dnešní době se ceny za měsíční internet nepohybují v extrémně vysokých částkách, takže doufám, že mi internet v mobilu dopřeješ! Ale neboj, k Wi-Fi se samozřejmě připojit umím bez problému, akorát musíš počítat s častějším vybíjením baterie. Nebo ze mě můžeš udělat Wi-Fi přístupový bod a internet tak sdílet pro ostatní. Opět ale pozor na baterii - do HTC Desire HD mi dali s kapacitou 1 230 mAh.

Android 2.2 Froyo s uživatelským prostředím HTC Sence

android HTC Sence je speciální uživatelské rozhraní od firmy HTC. Najdeš ho v každém telefonu od HTC, HTC Desire HD nevyjímaje. Je velmi intuitivní a zábavné s ním pracovat, určitě si ho oblíbíš taky. Dá se popsat jako „systém v systému“. Jak bývá v Androidu zvykem, můžeš si nastavit až 7 pohotovostních obrazovek (někdo říká ploch), na které umisťuješ jakékoliv widgety, odkazy, zkratky, složky, nebo třeba rovnou i kontakty z telefonního seznamu. Stiskem domečku na hlavní obrazovce se dostaneš rovnou do náhledů těchto sedmi ploch a ty si následně vybereš, kterou potřebuješ. Pak mám třeba dobrou funkci sdílení aplikací, kdy na Tvůj zapsaný e-mail odešlu odkaz pro stažení jakékoli aplikace z Android Marketu.

Bonusový software ke mně taky dostaneš. Koukni, co to bude.

radio Až si mě pořídíš a pořádně prohlédneš, určitě budeš chtít nahlédnout dovnitř a užít si spousty aplikací, které nabízím. Navigace Route 66, to je oč tu běží. Pokud jezdíš hodně autem, určitě se Ti tento výtečný software bude hodit. Na prvních 30 dní je zdarma, pak si ho můžeš třeba dokoupit nebo prodloužit. Program má klasické funkce, naplánuje cestu autem nebo pěšky, zobrazí 2D nebo 3D mapy a v aplikaci Locations si můžeš dokonce stáhnout i offline mapy. Nabízím taky šikovný přehrávač muziky a videa, takže nasaď sluchátka a můžeš si vychutnávat skvělý Dolby Mobile zvuk. Nebo poslouchej FM rádio, i to Ti nabídnu. Dále PDF Viewer - netřeba popisu, Quick Office - prohlížeč dokumentů v Excelu. Můžeš je vytvářet a následně i editovat. Facebook, Twitter = samozřejmě dostupné.

Android Market a tisíce možností.

amarket Díky tomu, že mi v žilách koluje operační systém Android, si můžeš přes Android Market (velice šikovná aplikace) stáhnout cokoliv pro Tebe užitečného. Ať už se jedná o program, který rozeznává hudbu na základě pár slov (můžeš písničku dokonce i nazpívat, fakt poznám, o co jde), nebo různé nejnovější hry, schémata, tapety a vyzvánění. Samotná instalace všech těchto věcí je nesmírně jednoduchá, ale kdybys s tím měl/a přeci jen problém, neboj se ozvat do diskusního fóra, které je Ti veřejně přístupné v menu vpravo nahoře.

8 MPx fotoaparát - paráda.

foto Pokud Tě focení baví, s mým kvalitním 8 MPx fotoaparátem Tě jen tak bavit nepřestane. Nabízím Ti automatické ostření a výtečnou kvalitu pořízených fotografií, nemluvě o dalších nesčetných nastaveních, která můžeš vyzkoušet (detekce tváře, geotagging, atp.). Pokud se bude venku smrákat a ty budeš potřebovat nutně něco vyfotit, není problém, mám zezadu dvě přisvětlovací diody, které můžeš také využít jako baterku nebo lampičku. Videa umím natáčet v HD kvalitě 720p, takže Ti toho nabízím opravdu hodně.